niedziela, 15 listopada 2015

Jason F. Wright, Szczęście do wzięcia

http://okladki.wydawnictwowam.pl/398/71582.jpgSą ludzie, którzy nie mając nic szczególnego, potrafią cieszyć się wszystkim co mają i są tacy, którzy mając wszystko, nie potrafią przestać szukać czegoś więcej. Nie każdy potrafi dostrzec, jak wiele szczęścia ma w zasięgu ręki, nie każdy potrafi podzielić się swoim szczęściem z drugim człowiekiem, nie każdy rozumie, że dając otrzymujemy, a dzieląc się mnożymy. 

Hope została kiedyś znaleziona jako porzucony noworodek w restauracji gdzie od razu przygarnęła ją do siebie, a także ogromnie pokochała, pewna sprzątaczka spędzająca tam Wigilię Bożego Narodzenia. Od tego czasu dziewczynka mogła rosnąć w szczęściu i miłości, aż pewnego dnia zostać dziennikarką i mieć wielką chęć by napisać artykuł, który przyniesie jej sławę. Temat znajduje pod swoimi stopami - słoik pełen drobniaków, który ratuje jej życie. Pragnie rozwikłać zagadkę tego niezwykłego, anonimowego podarunku z serca, ale prawda zaskoczy nawet ją samą. Jak się skończy ta bożonarodzeniowa historia?

Cała ta historia, choć bardzo nieprawdopodobna, cukierkowo słodka i wyjęta niczym z reklamy, chwyta za serce tak potężnie, że przysięgam: nie da się od niej oderwać. Nie spodziewałam się tego, ale mnie porwała absolutnie, wycisnęła łzy i zabrała do dobrego, spokojnego świata, w którym nawet wielkie tragedie mają swój happy end. Przecież wiem, że Ty też czasem chciałbyś się tam znaleźć.

Autor pisze swoją opowieść bardzo lekko, przyjemnie i zaciekawia z każdym kolejnym rozdziałem. To zaledwie niecałe dwieście stron, więc można przeczytać w jedno popołudnie i wsiąknąć w bożonarodzeniowy klimat absolutnie. A jest w co wsiąkać, ponieważ Szczęście do wzięcia promuje zdrowe, ważne wartości, o których dzisiejszy świat często zapomina. Pokazuje co w świętach Bożego Narodzenia jest najważniejsze i jak się nie pogubić w tym chaosie prezentów, by nie zgubić najcenniejszego. A przede wszystkim - jak skutecznie robić dobro.

Bardzo polecam - naprawdę i z całego serca. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się tak dobrej książki, tak chwytającej za serce, tak wzruszającej i otulającej kokonem ciepła i bliskości. Sprawdzi się idealnie w jesienno-chandrowym czasie, kiedy czasem najprostsze iskierki dobra bywają zapomniane. Przeczytajcie ją, jest piękna. 

Za książkę dziękuję wydawnictwu WAM!

2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...