sobota, 11 kwietnia 2015

dobrze jest mieć przyjaciół


Ludzie. W domu, w szkole, na ulicy. Jest ich tak wiele i choć każdy bardzo podobny, to jednak tak bardzo różny od siebie. Każdy wyjątkowy, inny jedyny w swoim rodzaju.
Spotykasz ich tak wielu, ale czasem wiele wody w Wiśle musi upłynąć, kiedy w końcu spotkasz kogoś kto nadaje na tych samych falach co ty. I wtedy, możesz być pewny, znalazłeś prawdziwy skarb!

Wiecie po co są przyjaciele? 

Żebyś przy pięciu kubkach herbaty mógł opowiedzieć im całe swoje życie w jedną noc. Płacząc i śmiejąc się na przemian. A potem dojść do wniosku, że i tak wszystko będzie dobrze.

Żebyś miał do kogo zadzwonić, kiedy fruwasz z radości i wtedy kiedy czujesz się najbardziej nieudanym człowiekiem na świecie. I wtedy kiedy jest po prostu zwyczajanie. I usłyszeć że taki jaki jesteś, jesteś najfajniejszy. I że w ogóle jesteś fajny.

Żebyś miał z kim pogadać o najzwyklejszych sprawach na świecie i o tych bardziej poważnych. Żebyś miał komu powiedzieć wszystko. I żebyś miał z kim pomilczeć, jak czasami brakuje słów.

Żebyś miał komu zrobić niespodziankę na urodziny i na resztę nie-urodzinowych dni też. I mógł zobaczyć największą radość i szczęście. I cieszyć się tym swoim-nie-swoim szczęściem.

Żebyś miał w życiu kogoś kto na twój widok ucieszy się tak bardzo, że nie będzie musiał już więcej nic robić żeby było lepiej. Bo czasami wystarczy, że tylko jest.

Żebyś mógł przyjść i powiedzieć, że chciałbyś to co zawsze. I zawsze dostaniesz najpyszniejsze kakałko z dodatkiem miłości. Takie, które rozgrzewa wszystko od środka, a serce napełnia nadzieją na nowo.

Żebyś mógł z nimi przeżywać najlepsze lata i przygody swojego życia. Takie, o którym potem będziesz opowiadał swoim wnukom i dzieciom. I śmiał się, i biegał, i zapominał o całym świecie.

Dobrze jest mieć przyjaciół.
Takich, którzy zawsze SĄ, nawet kiedy są daleko.
Polecam.
I dziękuję. najbardziej na świecie!

7 komentarzy:

 1. Piszesz takie piękne teksty i chociaż ich nie komentuję to wiedz, że bardzo je doceniam! A nie komentuje, bo czasami nie wiem jak, co napisać, bo zwykłe "pięknie" czy po prostu "dziękuję za taki tekst" to za mało.

  Pozdrawiam cieplutko! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, piękne i taaakie prawdziwe ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachwycają mnie Twoje posty. :) Proste i oczywiste rzeczy przedstawione w tak optymistyczny sposób, że muszę się uśmiechnąć. Nie jestem zbyt otwartą osobą, ale jest kilka osób, które zadały sobie trud, by do mnie dotrzeć i cierpliwie poczekać, aż się na nie otworzę. Bardzo je za to cenię i wiem, że mogę zwrócić się do nich ze wszystkim. Nawet, jeśli gadamy rzadko, to ta więź nie umiera i to jest najlepsze. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjaciele to skarby, zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie - dziękuję Ci. najbardziej na świecie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Święte słowa i bardzo mądre :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny jest ten post. Cieszę się że od małego towarzyszyła mi właśnie ta bliska osoba. :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...