piątek, 30 stycznia 2015

zimowy stosik

kończę dzisiaj swoje ferie zimowe - fizycznie jestem zmęczona niesamowicie bardzo, ale psychicznie tak bardzo naładowana, że mogłabym przenosić góry. polecam wszystkim!

ale dzisiaj stosik - bo już czas!


Na samej górze jest Szukając Noel - książka, która wędrując po połowie rodzinie w końcu do mnie dotarła z zachwytami, więc mam zamiar się za nią jak najszybciej zabrać, zwłaszcza, że to tak polecany i lubiany autor. Następnie mamy dwie niespodzianki od wydawnictwa Święty Paweł - Singielka i Wyjątkowy dzień. Nie spodziewałam się ich wcale i nie wiem czy je przeczytam, choć muszę przyznać, że wyglądają zachęcająco. Perełka od Literackiego - Dante na tropie. Właśnie czytam i jest tak piekielnie dobra, wciągająca i niesamowita, że Wam zazdroszczę, że jeszcze ją macie przed sobą! Recenzja niebawem. I kolejny skarb - Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu, czyli pierwsza część tak zachwalanej sagi, którą kupiłam w Dedalusie za 12 złotych i jestem z tego prezentu dla samej siebie bardzo bardzo zadowolona. Tak wygląda szczęście to prezent od wydawnictwa Bukowy Las, gdzie byłam z wizytą, zaś Zatokę Latarni otrzymałam do recenzji. Bardzo się tej książki nie mogłam doczekać i mam w niej ogromne nadzieje, bo poprzednia książka tej autorki była genialna! I dwie ostatnie są z biblioteki: Siekierezadę albo zimę leśnych ludzi Stachury, bo mam ochotę teraz na taką właśnie literaturę, a biografię księdza Twardowskiego - Ksiądz Paradoks - chciałam przeczytać od bardzo dawna i teraz sobie ją powoli dawkuję. Na razie mogę powiedzieć tylko, że warto, naprawdę warto.

Jak dla mnie jest to książkowy zestaw na zimę idealny!

27 komentarzy:

 1. Aaaa, "Maria Antonina"! Mam ochotę teraz wyjść z domu i pobiec po nią do najbliższego Dedalusa :D "Dantego na tropie" będę miała okazję przeczytać, "Szukając Noel" czytałam już dawno i bardzo dobrze wspominam, a biografię księdza Twardowskiego bardzo chętnie przeczytam :3

  OdpowiedzUsuń
 2. O "Tak wygląda szczęście" słyszałam dosyć pozytywne opinie, ale nie czytałam, więc swojego zdania na jej temat nie mam. "Zatoka Latarni" to książka, o której jak tylko się dowiedziałam, to bardzo chciałam ją przeczytać. Może mi się to w tym roku uda. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytaj Evansa! Proszę, proszę, proszę <3 On jest najcudowniejszym autorem, którego ubóstwiam nad życie i jestem na 99% pewna, że "Szukając Noel" Ci się spodoba!
  Jestem bardzo ciekawa książek "Tak wygląda szczęście" oraz "Zatoka latarni", o reszcie książek nie słyszałam, więc z niecierpliwością będę czekać na Twoje recenzje :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowała mnie książka Dante na tropie i chyba się na nią skuszę, skoro jest tak dobra :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem ciekawa opinii na temat Zatoki Latarni, ja pierwszy raz słyszę o tej autorce.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Tak wygląda szczęście" i "Dante na tropie" straaasznie Ci zazdroszczę :D Zwłaszcza, że ostatnio mam wielką ochotę na dobry kryminał, więc ta druga pozycja byłaby dla mnie jak znalazł ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Tak wygląda szczęście" wydaje się ciekawe. :) Bukowy Las to naprawdę wydaje takie perełki! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Maria Antonina..." na mnie czeka, będę musiała w końcu po nią sięgnąć. "Tak wyglada szczescie" czytaj koniecznie, jak dla mnie przeurocza <3! "Dante na tropie" oraz "Ksiądz Paradoks" mogą byc ciekawe ;))

  OdpowiedzUsuń
 9. O, o Marii Antoninie to bym przeczytała! I Siekierezadę <3

  OdpowiedzUsuń
 10. U nas ferie za 2 tygodnie,dopiero.

  OdpowiedzUsuń
 11. Maria Antonina jest REWELACYJNA!!!!! <3333333 a "Dante na tropie" mnie zaintrygował, muszę zobaczyć co to za książka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam zbytnio żadnej z tych powieści. No może trochę "Tak wygląda szczęście". I oczywiście znam autora "Szukając Noel" :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nic z tego nie znam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Maria Antonina, w dodatku w tej cenie - fantastyczny skarb! Mam nadzieję, że i kolejne tomy trafią do Ciebie w podobnej cenie ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Widzę wyjątkowo ciekawe książki jak dla mnie ;) fajne

  OdpowiedzUsuń
 16. Ile super książek :P) Szczególnie biografii Twardowskiego zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Masz tak świetny stosik, że mogę tylko życzyć miłego czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Czekam na Twoje wrażenia po "Marii Antoninie" :) Miłego czytania!

  OdpowiedzUsuń
 19. Szczerze to nic nie znam, ale może po recenzjach na coś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie znam żadnej z tych książek, ale prezentują się ciekawie. Muszę o nich trochę poczytać. Może coś mi się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Szukając Noel czytałam już jakiś czas temu, to piękna i nastrojowa książka:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie czytałam żadnej z książek z Twojego stosu, więc pozostaje mi życzyć miłej lektury i czekać na recenzje :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. Marię Antoninę i Siekierezadę chętnie bym przygarnęła :) Miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 24. Maria Antonina od dawna mi się marzy, ciekawa jestem twojej opinii. A biografii księdza Twardowskiego nie dałam rady skończyć, ciekawa, ale styl był dla mnie nie do przejścia...

  OdpowiedzUsuń
 25. Niecierpliwie czekam na recenzje! Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Muszę się w końcu zabrać za mój egzemplarz "Marii Antoniny" ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...