środa, 21 stycznia 2015

po co jest babcia?Po co nam babcia?
Babcia jest po to, żeby być, czekać i tęsknić za Tobą. Żeby dzwonić w Twoje urodziny, piec Ci tort, szukać prezentu, który będzie nie tylko miły, ale również praktyczny - co byś począł bez babcinych piżam, swetrów, szalików i rękawiczek?

Babcia jest po to, żeby karmić. By w przepastnych szafach trzymać ukryte czekoladki, a w chlebaku świeże bułki kupione z myślą o Twoim pustym żołądku. Po to, żeby lepić najlepsze pierogi na świecie, ugotować najzdrowszy rosół, usmażyć kotlety, dodać do tego solidną łyżkę surówki i upiec ciasto nawet wtedy, kiedy wydaje Ci się, że nie ma z czego. By całą wczesną jesień robić zapasy na zimę, a potem podawać Ci je w mroźny poranek z naleśnikami. 

Babcia jest do rozmawiania. Do opowiadania długich historii o życiu - ona w sercu chowa ich tak wiele! Do snucia wojennych i powojennych przygód, opowieści o długich, szarych dniach w smutnych czasach, o pierwszych miłościach, porażkach, satysfakcjach i łzach wzruszenia. Po to, żeby przypomnieć Ci, że Twoi rodzice też popełniali błędy i też robili rzeczy tak głupie, że dziś nawet nie chcą się do nich przyznawać. Żeby przypomnieć Ci jakim skarbem stałeś się w Jej oczach, kiedy zobaczyła Cię po raz pierwszy.

Babcia jest do rozpieszczania, do nazywania cię swoją księżniczką, zdrabniania Twojego imienia, przynoszenia Ci tego, na co masz największą ochotę. Z babcią można łamać zasady, zjeść więcej niż pozwala dieta, skupić się na dniu dzisiejszym. 

Babcia jest do kochania, do przytulania, do głaskania po głowie. Babcia jest po to, żeby między jednym ramieniem a drugim stworzyć schron przed całym złem tego świata.

dla wszystkich Babć - wszystkiego co najpiękniejsze!

10 komentarzy:

 1. Jaki cudowny tekst! Wzruszyłam się:)
  A babcia wyściskana i wycałowana! W końcu Dzień Babci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny tekst <3 Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które nie zdają sobie sprawy jak ważny jest dzisiaj dzień, po przeczytaniu tego posta uświadomią to sobie. W końcu babcie mamy tylko dwie do kochania i zwierzania się ze swoich problemów. Doceńmy to zanim będzie za późno :/ Wszystkiego dobrego dla wszystkich babć <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie napisałaś. Oby każdy tak lekko potrafił mówić o babciach, jak Ty :) :) Życzmy naszym kochanym i niezawodnym babciom wszystkiego, co najlepsze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Babcie są po prostu najlepsze <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Babcia to taki cud i jedno wielkie zaprzeczenie tezy, ażeby człowiek z nikim nie mógł w życiu na pewne tematy rozmawiać. :)
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dający do myślenia i chwytający za serce tekst napisałaś:) Moje babci się ona nawet spodobał :) Wyściskałam swoją babcie , bo jest ona wspaniałą osobą mimo , że wmusza we mnie ciastka:)

  OdpowiedzUsuń
 7. I pomyśleć, że niebawem nie będzie miał kto snuć opowieści wojennych i powojennych, bo ludzie będą je znali już tylko z lektur.
  ps.piękny tekst...

  OdpowiedzUsuń
 8. Taki tekst to najpiękniejsze życzenia dla każdej babci :0)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...