środa, 24 grudnia 2014

najpiękniejszy bożonarodzeniowy cud

kiedy kończy się Wigilia, kiedy już nie wiesz czy brzuch bardziej boli Cię z przejedzenia czy ze śmiechu, kiedy można już tylko wszystko posprzątać i pochować, wypić herbatę a potem zacząć zbierać się na Pasterkę, kiedy lampki choinkowe tak ślicznie migają, przypominając o wiecznym dziecku w środku każdego z nas, które na święta lubi się uaktywnić - wtedy nagle nachodzi Cię fala ciepła, tego z środka. 
i przypominasz sobie, dlaczego tak bardzo kochasz te święta. 


Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale rozpoczynamy właśnie największą imprezę urodzinową na świecie, a najlepsze jest nie tylko to, że świętujemy aż trzy dni, ani nawet to, że obchodzi się ją na całym świecie i cieszą się z niej nawet Ci, którzy solenizanta nie znają. 
Najcudowniejszy jest ten fakt, że On rodzi się w ubogim żłóbku, a wszystko co najpiękniejsze daje właśnie nam. 

Najpiękniejszego i najcenniejszego cudu bożonarodzeniowego nie widać - on jest w środku, w sercu, ukryty, bo podarowany z taką Miłością, która nie zazdrości, nie unosi się pychą, nie szuka poklasku. W sercu każdego z nas Nowonarodzony zasiewa wiele dobra, miłości, nadziei i wiary. I bardzo chce, żebyśmy skorzystali z niego z nadmiarem. 


Popatrz! To odbija się w twarzach i oczach Twoich bliskich. W ich zaangażowaniu, w dokładności, w energii i czasie, który poświęcili, żeby przygotować te wszystkie piękne rzeczy. W choince, którą wybrali i ubierali z takim uczuciem i w prezentach, które kupili by sprawić Ci radość. W ich zainteresowaniu, co dzieje się w Twoim życiu, w uśmiechach, radości, rozmowach i dzieleniu się z Tobą tym, co dla nich jest ważne. W kolędach, które chcą śpiewać razem z Tobą, bo jesteś dla nich ważny. Potrzebny. Niezastąpiony. 

Zajrzyj do swojego serca w te święta i naciesz się tym co w nim znajdziesz. (może nawet jeszcze nie wiesz, jakie skarby tam nosisz!) Zajrzyj w serca tych, którzy wciąż są obok Ciebie, a może Ty wciąż nie chcesz ich zauważyć. 

A przede wszystkim nie zapomnij podziękować - Temu, który dziś przychodzi. Może On od dwóch tysięcy lat czeka właśnie na Ciebie?

6 komentarzy:

 1. Nic dodać, nic ująć. Pięknie to wszystko ujęłaś. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale to napisalas:) niebo dzieje się już na ziemi - i tego Tobie życzę w ten szczególny czas:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepięknie to napisałaś! No to miłego świętowania urodzin Jezusa! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rodzinnych świąt pełnych wspólnych chwil radości ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aby każdy zrozumiał prawdziwy sens tych świąt.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...