poniedziałek, 27 października 2014

274. Pewnego dnia

Pewnego dnia


Autor: Emily Giffin
Tytuł oryginału: Where be belong
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 15 października 2012
Liczba stron: 480


Są takie sekrety, które nigdy nie mogą wyjść na jaw. Trzymane pod kloszem kłamstw, tajemnic i krętactw, udają się na chwile zamazać ze świadomości, a kiedy długo je sobie wmawiamy, wydaje nam się, że nagle ten fałsz stał się prawdą i przecież nie ma o czym mówić. Gloryfikujemy siebie - przecież to tylko małe zatajenie prawdy, nic groźnego, a kiedy wyjdzie na jaw, powstanie katastrofa nie do odwrócenia... Jesteś tego pewny?

Marianne prowadzi proste, ale ułożone i niemal perfekcyjne życie. Ma wspaniałą pracę, w której może się realizować zawodowo, zarabia świetne pieniądze, kochających przyjaciół, rodzinę i jest otoczona szczęściem oraz dobrobytem. Do czasu kiedy pewnego dnia do jej drzwi zapuka jej córka, którą osiemnaście lat temu urodziła i oddała do adopcji. Wtedy nagle okaże się, że jej strzeżony od lat sekret musi wyjść na jaw... a ona nie będzie miała już nic do ukrycia. Jak poradzą sobie w tej sytuacji? Czy ułożą sobie życie na nowo?

Kiedy wciąż się czyta o jednym i tym samym nazwisku, zwłaszcza często i gęsto, i wciąż widzi się coraz to nowe powieści nim podpisane i coraz lepsze rekomendacje w sieci, mimo, że nie zawsze jest to książka, która mi odpowiada, mam coraz większą ochotę się z nią zapoznać i sprawdzić o co chodzi w tym głośnym fenomenie. Tak właśnie właśnie było z tytułami Emily Giffin - tak bardzo chciałam w końcu któryś z nich poznać, że tej okazji nie mogłam sobie odmówić.

Pewnego dnia jest jedną z tych bardzo lekkich, niezobowiązujących, aczkolwiek niegłupich lektur, które czyta się szybko, z uwagą i zdecydowanie bardzo przyjemnie. Autorka ma niesamowity dar porywania w świat problemów swoich bohaterów, tak, że całkiem zapominamy o własnych i na chwilę możemy znaleźć się w innym, nowojorskim, świecie. Poza tym pisze z niezaprzeczalną lekkością i płynnością pióra, dzięki któremu pochłania się to po prostu niesamowicie szybko i niesamowicie dobrze. I z miłym uczuciem w sercu, ze zawsze wszystko może się jeszcze ułożyć.

Ogromnym plusem jest również to, że jest to powieść, która poza tym, że pozwala w swoim towarzystwie miło i ciekawie spędzić czas, pozostawia w czytelniku coś więcej. Jakieś rodzące się moralne pytania, wątpliwości, pozwala również samemu się nad tym zastanowić. Autorka umiała postawić w tym wszystkim granicę dobrego smaku i stylu, a dzięki temu akcja nie jest ani za szybka, ani też zbyt nużąca. Po prostu idealna do powolnego i przyjemnego wczytywania się w nią.

Po kolejne książki tej autorki sięgnę z pewnością, a Wam z całego serca polecam tę. Warto się nad nią pochylić, warto ją poznać, warto ją przeczytać. Być może na rynku podobnych do niej jest tysiące, ale jednak ta ma w sobie coś takiego co przyciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Dajcie jej szansę!

Do kupienia w dobrej cenie na stronie Empik.com!
Sklep internetowy empik.com


4 komentarze:

 1. Aż mam chęć zapoznać się z twórczością tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki Giffin - ma niesamowity dar do pisania wciągających powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam do tej pory dwie książki autorki - jedna mi się całkiem spodobała, druga mniej, ale nie mówię jej "nie", na pewno kiedyś jeszcze po coś sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też non stop przewija mi się to nazwisko, ale sama chyba nie miałam okazji się z nią zapoznać. Okładka jest boska, oczy tej dziewczyny na zdjęciach są hipnotyzujące.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...