niedziela, 13 lipca 2014

258. Miód na serce
Autor: Sarah-Kate Lynch
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 15 maja 2014
Liczba stron: 314


Lepki, słodki, aromatyczny. Jego piękny zapach unosi się już tuż po otworzeniu słoika. Delikatnie smarując nim chleb, czujesz jak przyjemnie będzie rozlewał się jego cudowny smak na języku. Nie umiesz się już nawet powstrzymać i oblizujesz łyżeczkę, która tak pięknie lśni. To m od - używany przez ludzi od tysiącleci, produkowany wciąż niezmiennie przez pracowite pszczoły. Niepowtarzalny, prawdziwy, domowy. Osładzający życie nawet w najsmutniejsze dni. Najlepszy.

Sugar to niezwykła dziewczyna - podróżująca po kraju razem ze swoimi pszczołami, które pokazują jej, w jakie miejsce się udać. Wszędzie gdzie się pojawia, sieje przyjaźń, miłość i dobroć, nigdy nie zapomina o grzeczności względem sąsiadów i każdy może liczyć na jej uśmiech. Kiedy pewnego dnia wprowadza się do małego mieszkania na poddaszu w Nowym Jorku, już od pierwszych chwil wprowadza świeży powiew w tę okolicę. Nic dziwnego, że już wkrótce znajduje wokół siebie ludzi, którym musi przyjść z pomocą, uleczyć dobrym słowem lub dobroczynnym miodem. Tylko czy da pomóc również sobie, zwłaszcza gdy w grę wejdzie pierwsza miłość? Jak się okaże, to nie będzie takie proste...

Co  tu dużo mówić - po Miód na serce sięgnęłam przede wszystkim oczarowana piękną okładką, która zachwyciła mnie od pierwszego spojrzenia. I nadzieją, że pod nią może być coś naprawdę dobrego, ładnego i ciekawego, czyli idealnego na wakacyjną porę roku. To co otrzymałam okazało się być nieco średnie, ale poza tym całkiem przyjemne.

Historia, którą napisała Sarah-Kate Lynch niezbyt różni się od wielu bardzo podobnych historii, napisanych i powielanych już wielokrotnie. Miłość, ucieczka do innego miasta, dramat, a główna bohaterka jest naturalnie piękna, miła i urocza, tak, że mężczyźni biją się o to, kto ją będzie mieć. Tutaj ciekawym i raczej rzadko spotykanym dodatkiem jest jej niezwykła pasja - hodowla pszczół, które mają jakby ludzką intuicję, podpowiadającą jej co robić w trudnych chwilach. I może właśnie dzięki temu w trakcie lektury nie ziewamy z nudów.

Autorka nie napisała nic nowego ani odkrywczego, ale postarała się o słodką atmosferę, klimat, fabułę, która pociesza. Miód na serce można połknąć w jedno popołudnie i będzie to popołudnie całkiem przyjemne - zwłaszcza gdy dawno nie czytało się już nic lekkiego. To książka na plażę, dla niewymagających czytelniczek - takie naprawdę mogą być nią usatysfakcjonowane. 

10 komentarzy:

 1. Okładka rzeczywiście jest piękna. Fabuła może mało odkrywcza, schemat pewnie goni schemat, co widzę patrząc po recenzjach, a mimo to mam ochotę ją przeczytać. Jest taka idealna na lato, na jedno popołudnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem fajnie przeczytać coś lekkiego

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest książka dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytam jakoś super dużo książek obyczajowych/dramatów/romansów, więc prawdopodobnie ta schematyczność książek nie zrobiłaby na mnie aż takiego wrażenia jak na tobie, choć mimo wszystko, po przeczytaniu twojej recenzji nabrałam dystansu do tego tytułu. Też byłam nim zainteresowana już po zapowiedziach bo ta okładka jest taka śliczna i romantyczna, że zwiastuje naprawdę uroczą opowieść :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna okładka, która chowa w sobie nieciekawą historię. Nie, jednak podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację, okładka jest wprost cudowna. Niemniej jednak fabuła wydaje się niezbyt oryginalna ani przełomowa, co potwierdzasz w swojej recenzji, a to zupełnie przekreśla ją w moich oczach. Wolę ten czas spędzić na czytaniu czegoś wartościowszego ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego mnie nie dziwi, że główna bohaterka ma na imię Sugar? :) Myślę, że pewnie się nie natknę; nie mówię nie, jednak nie stawiam sobie tej książki jako cel następnych poszukiwań , bo rzeczywiście zawiało przeciętnością.

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka jest przepiękna i zachęca do sięgnięcia. Na pewno kupię i przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak myślę, że chętnie spróbuję tego słodkiego miodu :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...