niedziela, 1 czerwca 2014

czy wiesz, że jesteś cudem?

Chyba zbyt często o tym zapominasz. Myślisz, że na to nie zasługujesz. Udajesz kogoś innego niż jesteś i myślisz, że nikt nie zwróci na to uwagi. Skupiasz się na dniu dzisiejszym, na tym co masz do zrobienia, załatwienia i zaliczenia. I czasami wzdychasz, zastanawiając się, czy Twoja dalsza egzystencja ma jeszcze sens.

A tymczasem... jesteś najprawdziwszym i największym cudem! Dokładnie tak jak zostałeś stworzony i ukształtowany - z wszystkimi swoimi zaletami i wadami, przyzwyczajeniami, wspomnieniami, przygodami. Nie jesteś przypadkiem, bo zostałeś zaplanowany już przy stworzeniu świata, a potem oczekiwany z wielką miłością. Ktoś wciąż o Tobie myśli i troszczy się o Twój każdy dzień. Daje Ci każdego dnia tysiąc nowych cudów do odkrycia, otwiera Twoje oczy, uszy. Zagrzewa Twoje ręce do walki o kolejny dzień. 

Nie żyjesz dla nikogo - zostałeś stworzony do wielkich rzeczy. Do nowych cudów.

Elitarne maluchy | Facebook

Zbyt rzadko się uśmiechasz, zbyt rzadko pozwalasz sobie być szczęśliwy. Zbyt często narzekasz i umartwiasz się nad sobą. Zbyt często zapominasz, jak wielkim szczęściarzem jesteś. 

Bo masz nieprawdopodobne szczęście - jesteś zdrowy, cały, masz dach nad głową, umiesz czytać, masz co jeść, możesz wykąpać się w czystej wannie i skorzystać z czystej toalety. Masz wokół siebie ludzi, którzy oddadzą za Ciebie życie. Masz ludzi, z którymi możesz porozmawiać i pośmiać się. 

Możesz spełnić swoje marzenia, bo przed Tobą całe życie!

Jutro poniedziałek - zaczynamy nowy tydzień, pełen kolejnych cudów do spełnienia! Budząc się, podziękuj, że mogłeś otworzyć oczy i wstać - wielu już tego nie doczeka. Podziękuj za szkołę, bo tysiące dzieci oddałoby wszystko, by móc do niej pójść. Podziękuj za jedzenie i uszanuj jego wartość, bo to, że możesz je zjeść zawdzięczasz ciężkiej pracy innych ludzi. 

Uśmiechnij się do siebie - jesteś wartościowym, wyjątkowym człowiekiem! 
Jesteś cudem.

(gdyby ktoś przegapił, to dzisiaj od rana wisi nowa recenzja, więc zapraszam i tam)

17 komentarzy:

 1. Karolka! Co tu dużo mówić... Jesteś wspaniała :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki motywujący i piękny tekst. Aż chce się żyć i cieszyć. Coś niesamowitego! ;) A najlepsze jest to, iż ta niezwykłość postu tkwi w prostocie ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... raczej powinno być napisane "posta" :D tak się zorientowałam po fakcie xd

   Usuń
  2. haha, Natalka <3 żyj i ciesz się zatem! :*

   Usuń
 3. Cudowny post. Taki... piękny i motywujący, dający nadzieję. Zakochałam się <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Az buzia się uśmiecha, jak widzę, ze są jeszcze tacy ludzie! Dziękuję i kocham! <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny tekst. Aż przyjemniej mi się zrobiło. Dobrze od czasu do czasu przeczytać coś takiego, człowiek przypomina sobie, jak wielkie ma szczęście.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozytywnie. A wiesz co jest najlepsze w całym tym tekście? To, że czuć, twoją autentyczną wiarę w to co piszesz. Wręcz bym powiedziała... unosi się nad twoim blogiem. :) Taka przyjemna, miła, pozytywna atmosfera :)
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jejku, dziękuję bardzobardzobardzo! i ściskam <3

   Usuń
 7. Dziękuję Ci za ten post! Wywołał na mojej twarzy uśmiech i wylądował w zakładkach. Kiedy poczuję się źle będę do niego wracać i wiem, że będzie on doskonałym poprawiaczem humoru. We wszystkim staram się dostrzegać coś pozytywnego, ale czasami jest to strasznie trudne. Mam koleżankę, która w ogóle nie cieszy się z życia i mówi, że wszystko jest "bezsensu". Myślę, że powinna przeczytać Twój piękny post.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za tak miłe słowa! <3
   może pokaż koleżance ten post? a najlepiej, sama jej powiedz, że jest cudem!

   Usuń
 8. świetna notka! :) zrobiło się optymistycznie i motywacyjnie. Coś podobnego czytałam ostatnio w książce "Jesteś cudem", więc polecam o ile ten post nie został zainspirowany tą właśnie pozycją :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 10. Post taki piękny. Ma w sobie iskrę, którą dostrzegam u Julki (Antoniny Everdeen), gdy wysyła mi swoje cudowne, pełne optymizmu SMS-y. Ostatnio nawet czytałam (chyba u niej na blogu), że się spotkałyście. Miasto chyba nie wytrzymało tej lawiny radości i pozytywnego myślenia :) A dzięki Wam zabieram się niedługo za "Bóg nigdy nie mruga". Może i mi udzieli się chociaż skrawek tej wiary? <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurcze, ładnie to napisałaś :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...