środa, 28 maja 2014

Majowe linki miesiąca, których nie możesz przegapić!

Nie wiem, czy jest piękniejszy miesiąc niż maj i sama nie wiem, dlaczego on zawsze tak szybko mi mija. Chciałabym schować go trochę do słoika, potrzymać na dłużej, żeby jeszcze nie odchodził. Tym bardziej, że w tym roku był taki piękny - i taki pełny cudów! I dlatego linki też są ładne - powiem nawet, że bardzo ładne. Polecam obejrzeć każdy!

1) Ciasto drożdżowe to coś więcej niż ciasto - nie wiem czy lubicie je piec, ale ja bardzo! I właśnie o tym
możecie poczytać u pani Krystyny Mirek, jednej z moich ulubionych polskich autorek. 

2) Maj był miesiącem maturowym, zrodziło się więc przy okazji kilka szkolnych refleksji. Dlatego choć rok szkolny dobiega już końca, i tak możecie zapoznać się z dziesięcioma radami, które przydadzą się Wam w szkole - zwłaszcza tak trafnymi!

3) Bardzo lubię i cenię takie motywacje - zobaczcie 23 przykłady na to, że wiek nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń!

4) Juventum to portal, który uwielbiam przede wszystkim za jego nieustającą różnorodność i bogactwo tekstowe. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam zastanawiający tekst o wolności słowa, o wolności, jaką mamy w sobie i pięknie, które nosimy każdego dnia. Wszystkie genialne!


6) Nawet nie wiem jak to opisać - po prostu to zobaczcie!

7) Chciałabym bardzo polecić wam fanpejdż Legalnej Kultury - nie tylko dlatego, że promuje uczciwość w Internecie, ale również po to, byście mogli zobaczyć jak wiele skarbów kulturalnych jest tam udostępnianych. I.. mogli się nimi zachwycić. 

8) O wpadkach w kinie - dla uśmiechu i przestrogi. 

9) Teraz perełka - 20 niedocenianych małych przyjemności. Doceńcie te cuda!

10) Ładne recenzje książek to jest to - takie jak ta. A przy okazji zobaczcie również ładną recenzję ekranizacji - ta jest ciekawa bardzo

11) Tan tekst obiegł już pół internetu (i dobrze!), ale jak jeszcze nie wiecie to sprawdźcie do czego potrzebna jest mama.

12) Polska jest piękna - znacie te 10 pięknych miejsc?

13) Sama uwielbiam i Jeżycjadę i panią Musierowicz, ale to właśnie Ema najpiękniej o tej miłości jeżyckiej pisze!

14) Nie wiem jak Was, ale ja bardzo lubię czytać o tym jak wygląda życie od wewnątrz w innych miejscach na Ziemi. Zwłaszcza gdy ktoś pisze tak ciekawie jak Riennahera o podziałach społecznych w Wielkiej Brytanii

Czternaście - ładna liczba. Jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z każdym linkiem, ponieważ wszystkie są absolutnie wyjątkowe!

I jeszcze to co w maju było u mnie:
Enjoy! <3

PS I pokaże Wam jeszcze coś. W ostatnich dniach poniosła mnie wena twórcza, dlatego jeśli chcecie dowiedzieć się po co jest mi dzisiaj mama i jaki jest sekret szczęścia to wpadajcie. Jest miło. 

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe linki. Do kilku z nich zajrzałam i muszę przyznać, że najbardziej spodobał mi się - 23 przykłady na to, że wiek nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń! Super motywacja:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym ciastem to zajrzę jak rodzicielka wróci z pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Po prostu zobaczcie- - rewelacja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Rzeczywiście w Polsce nie brakuje ładnych miejsc - dzięki za ten link :)

  OdpowiedzUsuń
 5. 23 przykłady zdecydowanie najbardziej imponujące ;) Na bloga Pani Krystyny muszę zaglądać częściej, bo widzę, że warto :D No i Jeżycjada <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Przejrzałam prawie wszystkie linki i jestem pod wielkim wrażeniem! Jak udaje Ci się to znaleźć? Wynajdujesz naprawdę ciekawe tematy, strony, porady... Twój blog zdecydowanie mogę zaliczyć do moich ulubionych <3

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...