wtorek, 27 maja 2014

248. Jesteś cudemAutor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 6 listopada 2013
Liczba stron: 300


Powiem Ci coś w sekrecie - jesteś cudem! Jedynym. Niepowtarzalnym. Wyjątkowym. Arcydziełem stworzonym do wielkich rzeczy. Z ogromnym sercem. Zrodzonym z miłości. Z rękami każdego dnia gotowymi do walki i pracy o lepsze jutro. Jesteś idealny taki jaki jesteś i nic Ci nie brakuje. Każdego dnia realizujesz wyjątkowy głębszy plan, który jest zbyt doskonały byś mu nie zaufał. Pewne rzeczy dzieją się dlatego, bo tak widocznie miało być.

Jesteś cudem to kolejne pięćdziesiąt niezwykłych felietonów o życiu - jak niemożliwe uczyć możliwym, jak zaufać sobie, Bogu, bliźniemu. Pokazuje jak uczynić swoje życie piękniejszym, bogatszym i radośniejszym. Daje nadzieję. Przedstawia kolejne pięćdziesiąt lekcji, a każda jest wyjątkowa i niesamowicie ważna, choć tak prosta i oczywista. Opiera się na przykładach nie tylko swoich, bo wiele przeszła już w życiu, lecz również na swoim otoczeniu. To coś pięknego - jesteś gotowy na cud?

Ja tę książkę pokochałam już na długo zanim ją przeczytałam. Przede wszystkim, jak tylko zobaczyłam, że wychodzi, wszystko zaczęło we mnie wołać, że muszę koniecznie ją mieć - nie przypadkiem przecież zakochałam się w Bóg nigdy nie mruga. Od kiedy zobaczyłam ten cudowny tytuł zaczęłam częściej używać słowa cud, które jest najpiękniejsze na świecie. I zaczęłam wierzyć, że ja również mogę nim być. Kiedy dostałam ją w swoje ręce rzuciłam wszystko i zaczęłam czytać. A potem nie chciałam kończyć.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że zarówno ta, jak i poprzednia książka Reginy Brett powinna stać na półce każdego człowieka, który szuka szczęścia. Chce być z siebie zadowolony. Zaakceptować swoje życie takie jakie jest. Cieszyć się chwilą. A przecież to chyba każdy z nas. Dlatego każdy, absolutnie każdy powinien ją przeczytać. 

Autorka nie tylko pięknie pisze - tak cudownie, że w książce można się zatracić i na moment zapomnieć o całym świecie - lecz również potrafi wspaniale poruszać serca czytelników. Jesteś cudem zmienia serce i zmienia patrzenie na świat - wszystko składa w całość. Pozwala ujrzeć w sobie cud największy jakim jest życie. Po prostu to lektura tak cudowna, że ciężko opisać to prostymi słowami. 

Gdy sięgniesz po książki Reginy Brett będziesz płakał, śmiał się i szczerzył do kartek, a potem nie będziesz chciał wypuścić jej z rąk. Zaczniesz chodzić po domu i wszystkim oznajmiać jaką piękną książkę masz okazję czytać i że oni mają to samo zrobić zaraz po Tobie. Wyjdziesz na ulicę i dostrzeżesz jak wiele jest na niej cudów. Poczujesz rozkosz życia. Zaśniesz w poczuciu szczęścia, na ustach wciąż mając słowa, że ty też jesteś cudem. I obudzisz się z takimi samymi by upiększać świat na nowo.  

Nie wiem czy tego chcesz, mogę Ci tylko powiedzieć, że warto. Zdecydowanie warto. 

14 komentarzy:

 1. A ja w końcu nie kupiłam na targach "Bóg nigdy nie mruga", chociaż miałam... Teraz trochę mi szkoda, skoro obie ksiazki są takie wyjątkowe według Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bóg nigdy nie mruga- moje must have, zdecydowanie. A zrecenzowaną książkę tez z chęcią bym przeczytała!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio widziałamw księgarni i stwierdziłam, że może być fajne, a twoja recenzja mnie jeszcze bardziej zachęciła :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym kiedyś przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wpadnie w ręce, to nie pogardzę. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią sięgnąłbym po te felietony, ale tytuł mnie odstrasza ;) Brzmi jak z dodatku do jakiejś gazety kolorowej.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ach, na imieniny dostałam "Bóg nigdy nie mruga", a tyle się o niej nasłuchałam, że i "Jesteś cudem" w końcu wpadnie w moje ręce, niezależnie od tego czy zdążę do tej pory przeczytać pierwszą książkę autorki. :) Zapowiada się bardzo pozytywnie i optymistycznie, więc moje podejście do obydwu książek jest nawet bardziej niż radosne ^^
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 9. Obie bardzo chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie umiem sobie wyobrazić jak cudowna jest przeczytana przez Ciebie książka, skoro sama recenzja (jak zawsze świetnie napisana) jest tak pozytywna!

  OdpowiedzUsuń
 11. Teraz po raz drugi czytam "Bóg nigdy nie mruga" i nie potrafię opisać wyjątkowości tej książki. Najlepsza z najlepszych! A "Jesteś cudem" oczywiście czeka w kolejce ;) Pozdrawiam :*

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetna recenzja, która bardzo zachęca do zapoznania się z tą książką :) Gdy tylko nadarzy się okazja z pewnością ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kurcze. Choć nie przepadam za takimi książkami, to chyba na tę się skuszę.. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Autorka rzeczywiście potrafi pisać. Jeszcze jestem w trakcie lektury, ale już mogę powiedzieć, że nie wszystkie felietony mi się podobały (niektóre znudziły, niektóre śmieszyły...) Ale są wśród nich prawdziwe perełki, dla których warto przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...