poniedziałek, 4 marca 2013

141. Spacerem po Rzymie
Autor: Katie Parla
Tytuł oryginałuWalking Rome. The best of the city
Wydawnictwo: G+J
Data wydania: styczeń 2013
Liczba stron: 192


Każdy potrzebuje wakacji, nawet największy pracoholik. Większości z nas największą przyjemność sprawiają podróże do nieznanych miejsc, miast. W stolicy Włoch – Rzymie, co roku można spotkać dziesiątki tysięcy turystów, których liczba zwłaszcza w sezonie może przekroczyć wszelkie granice. Lecz Rzym to tak piękne miasto, że naprawdę warto tam przyjeżdżać…

Katie Parla w swoim przewodniku Spacerem po Rzymie ułożyła dla zwykłego turysty ciekawego świata kilka tras. Znajdziemy tu wycieczkę jednodniową, dwudniową, gdzie wybrać się samemu i co odwiedzić kiedy jesteśmy z dziećmi. Gdzie w tym pięknym mieście są zabytki, a gdzie rozrywka. I każde miejsce dokładnie mamy opisane, żeby wiedzieć czego się spodziewać. W drugiej części książki stolica Włoch została podzielona na części i każda część opisana razem z zabytkami, restauracjami i najlepszymi hotelami. Nie zabraknie też wskazówek dla czytelnika oraz ważnych telefonów w razie potrzeby.

Do tej pory byłam w Rzymie tylko raz i pokochałam to miasto całym sercem. Wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji go zwiedzać życzę by kiedyś je odwiedzili, bo naprawdę warto. To miasto z historią, z duszą, tu zaczęła się tak naprawdę nasza cywilizacja. Lecz jest to też tak ogromne miasto, że bez przewodnika w postaci osoby lub właśnie książki ciężko zobaczyć wszystko. Dlatego właśnie Spacerem po Rzymie to tak świetna pozycja!

Zaplanowanie podróży to naprawdę nie jest prosta rzecz by wyszło ciekawie i tanio oraz żeby zobaczyć jak najwięcej ciekawych rzeczy. Ten przewodnik oferuje nam bardzo ciekawą ofertę, którą możemy dowolnie zmieniać oraz przede wszystkim jest tu to co najważniejsze, czyli opisy zabytków – rzeźb, fontann, kościołów i muzeów. Dzięki temu nie będziemy musieli zatrudniać przewodnika ani sami się trudzić, a poznamy krótką historię miejsca jeszcze przed zobaczeniem.

Jeśli wybierać się do Rzymu to tylko z tym przewodnikiem. Ja polecam go z całego serca  - jest naprawdę świetny. Minusem niestety znów jest cena – kosztuje 32 złote za niewielką objętościowo, a także małego formatu książeczkę. Za to mamy wygodne strony, duże, wyraźne zdjęcia i dobrej jakości papier – trzeba wybrać. Ja od siebie bardzo polecam!

8/10
Za książkę dziękuję wydawnictwu G+J!

6 komentarzy:

 1. Gdy będę się wybierać do Rzymu sięgnę po książkę na pewno ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie nie wybieram się do Rzymu, więc książkę sobie odpuszczę, ale kiedy w przyszłości odwiedzę to bez wątpienia cudowne miasto to chętnie się zaopatrzę w ten przewodnik:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Posiadam jeden przewodnik po Rzymie z tego wydawnictwa- bardzo ciekawie opisane miasto

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią pojechałabym do Włoch :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja chcę do Włoch, ja chcę do Włoch ! a nie -.- ale przewodnik nie dla mnie i tak się zgubię, a tak to przynajmniej zaoszczędzę xd

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahaha, a ja jadę na wakacje! *.* no i faktycznie - i tak byś się zgubiła, ale przynajmniej byś miała co poczytać xd :*

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...