piątek, 29 czerwca 2012

77. Nowy Jork - 101 miejsc, które musisz zobaczyć

Nowy Jork. 101 miejsc, które musisz zobaczyć
Autorzy: Anna Radziejowska, Marek Rygielski
Tytuł: "Nowy Jork - 101 miejsc, które musisz zobaczyć"
Wydawnictwo: Nowy Świat

Ocena:
Podróże – nawet największe leniuchy i domatorzy czasem ich potrzebują. Poznanie nowych miejsc, przeżycie ekscytujących przygód, zmiana klimatu. Te najlepsze, dostarczające najlepszych wspomnień i najbardziej upragnione to zwiedzenie innego nieznanego nam jeszcze kraju. Za oceanem! Marzymy o podróżach do Australii, Kanady i… Stanów Zjednoczonych. A co jest w USA? No Nowy Jork oczywiście!

Przewodnik „Nowy Jork – 101 miejsc, które musisz zobaczyć” oprowadza nas po całym Nowym Jorku pokazując wszystko warte uwagi. I tak znajdziemy tu Statuę Wolności, Central Park, Empire State Building, ale również restauracje, sklepiki, parki i centra handlowe warte uwagi. Po przeczytaniu książki niemożliwością jest nie zapragniecie zobaczenia choćby połowy tych ciekawych miejsc z historią w tle.

Anna Radziejowska i Marek Rygielski stworzyli świetny poradnik dla każdego kto pragnie odwiedzić Nowy Jork. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, a jest w czym wybierać. Całość przedstawia się estetycznie, schludnie i klarownie, a w odszukaniu pożądanego przez nas miejsca nie ma problemu. Każdy rozdział to inne miejsce z krótkim komentarzem autorów, historią, a także przydatnymi ciekawostkami.

Ubolewam nad tym, że zdjęcia przy rozdziałach są czarno-białe – gdyby były kolorowe i jaśniejsze na pewno książka by na tym zyskała. Rekompensują to jednak ostatnie strony gdzie zamieszczono już na osobnych śliskich kartkach mistrzowskie ujęcia Nowego Jorku – z lotu ptaka, nocą itp.

Autorzy swój przewodnik dopracowali, a świadczy o tym wspaniałe przygotowanie i wiedza.  Przy każdym miejscu inną czcionką mamy zaznaczony adres, również mailowy, telefoniczny i stronę internetową, cenę i dojazd, czyli jak najłatwiej się tam dostać. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla turysty i duży plus dla książki – nie w każdym przewodniku znajdziemy tak szczegółowe i pomocne informacje.

Jeśli kiedyś będziecie mieli okazję zwiedzić Nowy Jork (czego będę Wam baaardzo zazdrościć!) koniecznie weźcie ze sobą przewodnik Anny Radziejowskiej i Marka Rygielskiego, a nie pożałujecie. Na pewno okaże się pomocny i jeszcze bardziej umili podróż – jestem o tym przekonana!

5/6
8/10

Za książkę dziękuję wydawnictwu Nowy Świat!


12 komentarzy:

 1. Od zawsze chce pojechać do Nowego Jorku więc pozycja przez ciebie zaproponowana jest dla mnie pozycją wręcz obowiązkową ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydaje się być ci4kawa. Chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowy Jork jest na pewno ciekawy i chciałabym kiedyś go zobaczyć, jednak są inne miejsca, które odwiedziłabym chętniej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. jeśli będę miała w planach wybrać się do Nowego Jorku, to wówczas chętnie sięgnę np po tę książkę :)
  póki nie mam w planach, to wolę nie przeglądać, żeby sobie nie porobić tylko aby ochoty ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno bardzo pomocna. Nowy Jork jest na mojej liście miejsc, które mam zamiar zwiedzić. Więc kiedy mi się to uda, wtedy po nią sięgnę (:

  OdpowiedzUsuń
 6. Żaden nowojorczyk nigdy nie zwiedził całego swojego miasta, bo jest za duże. Książka z pewnością mi pomoże poruszać się po tym fantastycznym mieście. Idę zamówić ją na internecie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem typową domatorką i jeszcze nigdy nie byłam za granicą i raczej w najbliższej przyszłości nie zamierzam wyjeżdżać, więc powyższa książka tym razem mi się nie przyda.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym pojechać do Nowego Jorku;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nowy Jork? Na razie marzenie, ale książkę mogę przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowy Jork jakoś nigdy mnie specjalnie nie fascynował. Zresztą w ogóle jak całe stany, chociaż podróżować lubię... Myślę, ze odpuszczę sobie tę pozycję pomimo dobrej oceny. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Chciałabym tą książkę. Nowy Jork jest bardzo interesującym miastem, które mogłabym poznać dzięki tej książce. Chociaż nie ukrywam, że wolałabym coś o Madrycie albo Barcelonie :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...