niedziela, 27 maja 2012

65. Niezapominajki

Niezapominajki - Ewelina Kłoda
Autor: Ewelina Kłoda
Tytuł: "Niezapominajki"
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Ocena:
Wyobraź sobie młodą dziewczynę pochodzącą z niewielkiej miejscowości. Jest miła, ładna, wrażliwa, subtelna. Wokół siebie gromadzi wielu amantów i adoratorów, za to coraz więcej powstaje również plotek na jej temat. Pewnego dnia oświadcza rodzicom, że jest w ciąży. Na pytanie, kim jest ojciec dziecka nie chce odpowiedzieć, więc w złości i gniewie jej tato wyrzuca ją z domu. Dziewczyna wyjeżdża do Krakowa, tam rodzi dziewczynkę – Izabelę…

Izabela po tragicznej śmierci matki musi wyprowadzić się z rodzinnego miasta i przenieść się do ostatniej osoby z rodziny – dziadka. Dziewczyna nienawidzi go za to co wyrządził jej matce, a atmosferę w domu psuje także fakt, że mężczyzna jest despotyczny i znosi sprzeciwu. Rozdrażniona i sfrustrowana osiemnastolatka  musi na nowo ułożyć sobie życie. Na całe szczęście poznaje nowych przyjaciół – Maję, Arka, Krzyśka.. Pragnie również dowiedzieć się coś o swoim ojcu – czy jej się to uda? Przekonacie się po lekturze „Niezapominajek”!

„Niezapominajki” to powieść niewątpliwie lekka i kobieca. Pierwsza miłość, sekrety, małe miasteczko i toczące się leniwie życie – to krótka charakterystyka takich książek. Z „Niezapominajkami” jest podobnie, co nie znaczy, że książka mi się nie podobała – wręcz przeciwnie!

Izabela to postać, której nie da się nie lubić. Otwarta, ciepła. Bije od niej ogromny entuzjazm i radość, a cała książka jest przepełniona optymizmem. Ma bardzo ciekawy charakter i osobowość. Nie zamartwia się na zapas, tylko postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. To dziewczyna, która wie czego chce, tylko po prostu za bardzo pogubiła się w swoim życiu. Wielu czytelników będzie mogło wziąć przykład z jej postawy.

Książka ma formę pamiętnika Izabeli, dzięki czemu jeszcze dokładniej możemy poznać główną bohaterkę. Dzięki temu mamy również możliwość chronologicznie analizować wydarzenia, ponieważ przed każdym wpisem Izy w pamiętniku jest data i dzień tygodnia. Książka nie jest chaotyczna ani niezrozumiała i czyta się ją bardzo szybko. Jest to zasługa lekkiego, ciepłego stylu pisania autorki i przystępnego języka książki, który umila czytanie.

„Niezapominajki” to powieść, która naprawdę zasługuje na uwagę. Lekka i ciepła, daje nową energię, pozwala zerknąć jak wygląda świat maturzystki z problemami na głowie i daje chwilę wytchnieniam po ciężkim dniu. Polecam!

5/6
8/10

Za książkę dziękuję wydawnictwu Zysk i S-ka

12 komentarzy:

 1. Oj brzmi ciekawie, więc chyba się skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaciekawiła mnie ta pozycja, przeczytałabym z chęcią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jakoś odniosłam wrażenie po samej twojej recenzji, że książka zalicza się do tych przyjemnych, niezbyt skomplikowanych lektur :) Z chęcią się więc z nią zapoznam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka mi się bardzo podobała. Cieszę się, że Tobie również:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam dostać ową książkę do recenzji,ale jakoś tak wyszło, że przez przypadek powędrowała ona w inne ręce. Mam nadzieję, że mimo to, będzie jeszcze okazja, by ją przeczytać, bo mnie ciekawi tematycznie ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 6. Z tego co piszesz to jest to bardzo ciekawa książka, dopisuję do listy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli wpadnie mi w ręce, to chętnie przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią się z nią zapoznam jak będzie okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takich książek jest strasznie dużo. Czytałem jedną z książek Ewy Nowackiej o podobnym temacie i na razie na tym kończę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo chciałbym przeczytać tę książkę. Lubię takie lektury o problemach, ludzkich kolejach losu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Hm, ciekawa jestem tych losów Izabeli, jeśli będę mieć okazję, to pewnie przeczytam tę powieść ;)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...