środa, 25 stycznia 2012

22. Jak szybko opanować język obcy?

Autor: Anna Szyszkowska - Butryn
Tytuł: "Jak szybko opanować język obcy? - wybierz metodę najlepszą dla siebie!"
Wydawnictwo: Edgard

Ocena:
Anna Szyszkowska - Butryn to absolwentka anglistyki oraz kulturoznawstwa. Lektorka języka angielskiego z doświadczeniem w nauczaniu wszystkich grup wiekowych. Pasjonatka odkrywania nowych technik uczenia się języków, czerpiąca wiele inspiracji z nieustannych podróży. Specjalnie na potrzeby tego poradnika wybrała najskuteczniejsze współczesne metody nauki języków obcych, następnie udoskonaliła i wypróbowała je w swojej praktyce zawodowej. 

Nauka języków obcych to w dzisiejszym świecie podstawa. Bez języka angielskiego, niemieckiego nie zdamy matury, egzaminów.  Uczymy się języków w szkole i poza szkołą, lecz każdego z nas czasami ogarnia leń i nie chce nam się więcej uczyć. Zastanawiamy się, jak niektórzy ludzie to robią, że nauka języka obcego przychodzi im tak łatwo. Mówimy, że materiał jest o wiele za trudny, a słówek do wkuwania o wiele za dużo. W tym poradniku znajdziemy odpowiedź na wszystkie nasze obawy.

Poradnik dzieli się na  cztery części i dwanaście rozdziałów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo wszystko jest klarownie i czysto poukładane, więc żeby znaleźć potrzebną nam część poradnika nie trzeba długo szukać.

Pierwsza część pt. Sekrety procesu uczenia się, zawiera garść wskazówek i rad jak organizować swój czas, co zniechęca ludzi do nauki języków obcych i jak pokonać trudności na drodze nauki. Jest tu kilka naprawdę motywujących zdań, które pomagają przebrnąć i dobrze skorzystać z następnych części. Ta część to taki jakby wstęp, jest tu więcej teorii. Ostatni rozdział tej części to test, jakim typem uczenia jesteśmy: wzrokowcem, słuchowcem, kinestykiem czy może dotykowcem. Test jest naprawdę dobrze przygotowany i czytelny, więc łatwo się go rozwiązuje.

Druga część to już praktyka. Tytuł dumnie brzmi : Skuteczne strategie nauki. Znajdziemy tu 51 (!) pomysłów i sprawdzonych przykładów na naukę słówek, techniki uczenia się podstaw gramatyki tak, aby jej nie zapomnieć, techniki uczenia się ze słuchu i tekstu czytanego i rozwijające umiejętność pisania. To dość imponujący zbiór pomysłów, które naprawdę są skuteczne. Sama zdziwiłam się, na ile różnych nieskomplikowanych sposobów można nauczyć się języka. 

Trzecia część zatytuowana Czerpanie z dorobku ludzkości, to rady od wielkich poliglotów i ich sposoby na nauczenie się od pięciu do nawet czterdziestu różnych języków obcych. Ich metody są niezwykłe i zadziwiają, a jednocześnie dają otywację, bo jeśli oni mogli, to dlaczego ja mam nie dać rady?

Czwarta część to część w której nie ma już rozdziałów, a znajdują się tam jedynie szablony do nauki języka. Na szablonach możemy uczyć się każdej z opisanych w książce metod. Możemy skserować sobie stronę i korzystać z niej wiele razy. Na końcu książki znajdują się notatki do notowania nowych słówek.

Szata graficzna książki jest niewątpliwym plusem. Całość jest bardzo czytelna i łatwa w odbiorze, autorka sprytnie wplotła w tekst fragmenty wypowiedzi osób, które skorzystały z właśnie opisywanej metody i ćwiczenia do wykorzystania. Okładka niewątpliwie przyciąga wzrok i cieszy oko. Jest estetyczna i ma jasny przekaz. Bardzo miło patrzy się na tak ładną oprawę książki.

Jeszcze jedna zaleta książki jest t, że może z niej korzystać dziecko, nastolatek, student, dorosły jak i emeryt. Metod i pomysłów jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. To niezwykłe jak duzo osób o najróżniejszych charakterach i różnych stylach nauki może skorzystać z jednego poradnika!

Jeśli chcecie nauczyć się języka sami bądź z nauczycielem i szukacie metod innych niż te w szkole, polecam Wam ten poradnik. Naprawdę, jest to jeden z najlepszych poradników jakie kiedykolwiek czytałam i jest naprawdę pomocny. Warto po niego sięgnąć, choćby po to, żeby przekonać się, jakie metody mają ci, którym nauka języka obcego przychodzi z łatwością.

Polecam!

5/6
7/10

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki wydawnictwu Edgard
 

5 komentarzy:

 1. Taka książka może się przydać, zwłaszcza, że lubię uczyć się nowych języków :)
  pozdrawiam!
  http://ksiazki-alys.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi by się ta książka bardzo przydął. Zwłaszcza, ze jakoś nie mam talentu do nauki języka angielskiego;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi też by się przydała, jakoś jestem cienka z języka angielskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zasadniczo nie mam problemów z nauką języków obcych, raczej sobie odpuszczę

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię uczyć się nowych języków muszę ją zakupić.:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie jakiś ślad :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...